درود به شما مهمان / کاربر گرامی . . .

در نحوه ی ثبت نام در مکس تغییراتی داده شده . . . که لازم میدونم . . . تو این تاپیک اعلام کنم . . .

همانطور که میدونید در حالت عادی تایید آدرس ایمیل در هنگام ثبت نام ، همیشه پس از ثبت نام انجام میشه . . .

که باعث میشه ، کاربر تا هنگامی که به آدرس پست الکترونیکی خود مراجعه و بروی لینک فعالسازی ارسالی از مکس کلیک نکنه . . . در گروه کاربری " در انتظار تایید ایمیل ثبت نام " قرار بگیره . . .

گروه کاربری " در انتظار تایید ایمیل ثبت نام " از نظر دسترسی ، تفاوتی با گروه کاربری " مهمان " نداره . . .

در شیوه پیش فرض سیستم ویبولتن :

اول کاربر در دیتابیس مکس ساخته میشه . . . بعد بهش میگه که حساب کاربری خودت رو فعال کن ، و اگرنه دسترسی نداری . . .

مشکلی که هست . . . اینه که در حال حاضر ، بیش از ۵۰۰ کاربر در گروه کاربری " در انتظار تایید ایمیل ثبت نام " قرار دارند ، که طبق بررسی های انجام شده ، ۹۹٪ شون از ایمیل جعلی برای ثبت نام استفاده کردن . . .

از اونجایی که تعداد کاربران برای من اصلا مهم نیست ، تغییری در شیوه ی ثبت نام در مکس دادم . . . که باعث میشه ، اول ایمیل کاربر تایید بشه ، بعد بهش مجوز ثبت نام بده . . .

اینطوری Table مربوط به User دیتابیس ما هم بیخود سنگین نمیشه . . . !

تا جایی که من تست کردم ، همه چی OK هست . . .

اما این شیوه ، هنوز در مرحله آزمایشی (Beta) به سر میبره . . .

راهنمای ثبت نام در مکس :

(۱) - پس از ورود به سایت ، در قسمت Header ، بروی " ثبت نام " کلیک کنید ، حالا باید آدرس پست الکترونیکی خودتتون رو برای ارسال " کد تایید ایمیل " وارد کنید :

(۲) - به آدرس پست اکترونیکی خودتتون مراجعه و به دنبال ایمیلی با موضوع " کد تایید ثبت نام در نخستين مرجع فارسی زبان سيستم عامل مکينتاش " بگردید ، اگه در Inbox نبود ، پوشه Spam (یا Junk) هم چک کنید . . .

نکته : آدرس ایمیل ما : [مهمان گرامی ، شما امکان مشاهده لینک بصورت مهمان را ندارید ]

(۳) - بروی لینک ارسالی کلیک کنید ، تا بصورت خودکار به صفحه ثبت نام هدایت شوید.

نکته : معمولا بصورت خودکار فیلد " کد تایید ایمیل " پر میشه ، اگه نشد " کد تایید ایمیل " رو در ایمیل خود کپی و در قسمت " کد تایید ایمیل " پیست کنید.

(۴) - نمونه فرم ثبت نام پر شده :

با تشکر ،

امید