درود به کاربران مکس ،

باعث خوشحالیست ، که مکس در کشور عزیزمان ایران میزبانی میشه ، هر چند که هزینه های ما چندین و چند برابر گذشته بوده و اگه بگم که یک صفر جلوی هزینه های ما اومده ، دروغ نگفتم !

بگذریم ، تحریم های ضد ایران یا شاید بهتر باشه بگیم ، ضد ایران و ایرانی ، همچنان ادامه داره ، این تحریم ها اجازه تهیه لایسنس cPanel و وب سرور Lightspeed رو به سرور های داخل ایران نمیده ...

cPanel یک پنل تحت وب مدیریت هاست هست ، که شاید براش جایگزین زیاد باشه ، مثلا ما داریم از Direct Admin استفاده میکنیم ، که شاید محدودیت های خیلی جزئی رو نسبت به cPanel داره و خوشبختانه ایران رو هم تحریم نکرده ... البته فعلا !

اما وب سرور ، از وقتیکه مکس به ایران منتقل شد ، وب سرور از Lightspeed به Apache تغییر کرد ، که خب Apache هم وب سرور Open Source و کاملیه ، اما در شرایط خاص مثل Lightspeed جوابگو نیست ...

برای همین ، خیلی وقت بود که به NGINX فک میکردم و تصمیم بر این بود که در سال جدید مکس بروی یک سرور شخصی در ایران با وب سرور NGINX منتقل بشه ، تا اینکه ، دیروز با من تماس گرفتن و گفته شد که وب سرور سرور های داخل ایران شرکت فناوران وب وندا بزودی از Apache به NGINX تغییر میکنه ، نمیدونم اسمش رو اتفاق بزارم یا ... در هر صورت عالیه ...

نسخه PHP سرور هم از 5.2 به 5.3 تغییر کرده ، که این امر برای ما در آینده خیلی ارزشمند خواهد بود ، علت هم vBulletin 5 هست که تازه منتشر شده و در وقتیکه خودم صلاح بدونم ، سیستم رو آپگرید میکنم .

دیتاسنتر هم ، همانطور که میدونید از پارس آنلاین به سروش رسانه تغییر کرده ، البته ما بروی کولوی اختصاصی شرکت وندا میزبانی میشیم و این انتقال بصورت جابجای سرور میزبانی بین دو دیتاسنتر بوده ، یعنی سرور از پاسداران حرکت کرده و به جام جم ، دیتاسنتر صدا و سیما منتقل شده ...

با آرزوی بهترین ها ...

مدیریت مکس